Yumurta Tembelliğine Ne İyi Gelir?

Yumurta Tembelliğine Ne İyi Gelir?

Kadınlar hayatının hiçbir evresinde yeni yumurta hücresi üretemez ve yumurta tembelliğine ne iyi gelir sorusuna cevap ararlar. Doğuştan kadınların yumurtalığına yerleşmiş sabit yumurta hücrelerini kullanabilirler. Her ay regl olduğunda kadın yumurtlarken belli sayıda yumurta hücresini de kaybetmektedir. Sayı hiçbir şekilde artmadığı gibi her ay tüketimi olmaktadır. Kadınlarda yumurta tembelliği için uygulanacak tedavi, prp ya da herhangi bir işlem yeni yumurta üretimini desteklemek için desteklenen yöntemlerden birkaçıdır. Ancak kişide olan yumurtalar kullanılabilir. Kişilerin beslenme şeklindeki değişiklik, ilave olarak takviye edici gıdaların kullanımı, antioksidan ya da vitamin kullanımı yumurta sayısında bir arttırma sağlayabilir.

Yumurta tembelliği tanısının konulması ile bu duruma sebep olan konular tespit edilmektedir. Yumurtalık tembelliğinde tedavi için ilaçlar kullanılabilmektedir. Yumurta tembelliği olup hamile kalmak istemeyen kadınlar doğum kontrol hapı kullanılmaktadır. Tedavide genellikle 6 ile 8 ay arasında değişmektedir.

Yumurta Tembelliğinin Belirtileri

Yumurta rezerv azlığı diğer bir deyişle yumurtalık tembelliği bulunan kadınlarda herhangi bir bulgu görülmemektedir.  Regl dönemi düzenli devam etmektedir. Kadınlar rutin kontrol sırasında ya da hamile kalabilmek için doktora başvurduğunda rezerv azlığının olup olmadığını öğrenebilir. Adet kanamaları genellikle birbirine yaklaşmaktadır. Normal zamanlarda 28 ile 30 günde bir adet gören kadınların kanamaları 21 ile 27 güne düşmektedir. Kanama miktarı değişmemektedir. Yumurtalamanın olmaması ya da adet gecikmesinin yaşanması sonucunda adet kanamaları gecikebilir. Tüp bebek tedavisi gibi tedavilerde yumurtaların uyarılması ile yumurta sayısının azaldığı görülmektedir. Zayıf yumurtalıklar için bilinen bir tedavi yoktur.

Yumurtalık Tembelliği Nedir?

Yumurta Tembelliğine Ne İyi Gelir?Pin
Yumurta Tembelliğine Ne İyi Gelir?

Yumurtalık tembelliği yumurtalığın dokusunda bulunan yumurta sayısının azalması demektedir. Kadınların çok sık yaşadığı bir süreçtir. Tıpta yumurta tembelliği polikistik over sendromu olarak adlandırılır. Düzenli olarak her ay yumurtaların çatlaması gerekmektedir. Çatlamaların oluşmaması sonucunda uzman bir doktordan yardım almak gerekmektedir. Yumurtaların artışı ya da azalması yaş ile azalması fizyolojik bir süreçten geçmektedir. Daha önceki yıllarda çocuk sahibi olmuş kadınların tekrar gebe kalabilmesi 39 ve 40’lı yaşlardan itibaren zorlaşmaktadır ve 45 yaşından sonra imkânsızdır. Kadınların birçoğu belli bir yaştan sonra yumurta tembelliğine ne iyi gelir sorusunu araştırmaya başlamaktadır.

Yumurta tembelliği için ne yapılmalı?

Yumurta tembelliği olan kişilerin, adet veya geçiktirici hapları kesinlikle kullanmaması gerekiyor. Yumurta tembelliği için var olan haplar ile tedavi yöntemleri uygulanması gerekir.

Yumurtalıkların hızlı çalışması için ne yapılmalı?

Yumurtaklıkarın hızlı çalışması için düzenli beslenme çok önemlidir, takviye olarak vitamin ve minerallar düzgün olarak alınmalıdır. Düzenli uyku’da bunu destekleyici bir faktördür.

Yumurta tembelliği düzelir mi?

Erken menepoz sebebiyle yumurta tembelliği oluşmuşsa eğer bu duruma henüz tıb literarür’de tedavi yoktur. Genç yaşta oluşan yumurta tembelliği ise yumurtalarda azalma meydana gelir ve yumurtalama meydana gelmez bunun tedavisi maalesef mümkün değildir günümüz şartlarında.

Yumurtalıkların tembel olması hamileliğe engel midir?

YouTube video
Yumurtalıkların tembel olması hamileliğe engel midir?

Diş Teli Ağrısına Ne İyi Gelir?

Vajinal Mantar Bitkisel Tedavi Çörek Otu

İbrahim Saraçoğlu Tedavi Yöntemleri 

Yorum yapın