Vajinal Mantar Bitkisel Tedavi Çörek Otu

Vajinal Mantar Bitkisel Tedavi Çörek Otu

Vajinal Mantar Bitkisel Tedavi Çörek OtuPin
Vajinal Mantar Bitkisel Tedavi Çörek Otu

Kadınların sıklıkla karşılaştığı bir enfeksiyon hastalığı olan vajinal mantar bitkisel tedavi çörek otu kullananlar, bu yöntemin oldukça faydalı olduğunu düşünüyor.

Vajinal mantar hastalığında tıbbi tedavinin yanı sıra bitkisel tedaviler de kullanılıyor. Özellikle ilaçların istenmeyen yan etkilerinden ve zararlarından korunmak isteyenler, seçeneklerini bitkisel tedaviden yana kullanıyor. Vajinal mantarın bitkisel tedavisinde kullanılabilen seçenekler; zeytinyağı, kantaron yağı, elma sirkesi ve çörek otu olarak sıralanıyor. Vajinal mantar hakkında bilinmesi gereken diğer bilgiler ise şöyle açıklanıyor.

Vajinal Mantar Nedir? Nedenleri Nelerdir?

Vajinal mantar kadınların yaşamlarında çok sık karşılaştığı bir enfeksiyon hastalığı olarak karşınıza çıkıyor. Geçmekte inatçı olan ve her ay tekrarlayan vajinal mantar, Candida Albicans adlı bir mayadan türüyor. Kadınların vajina florasında diğer sistemlerle birlikte uyum içinde varlığını sürdüren bu maya türü, vücutta yaşanan bazı dengesizliklerden dolayı mantar enfeksiyonuna neden oluyor. Kadınlarda görülen vajina mantarının nedenleri şöyle sıralanıyor:

  • Hamilelik
  • Stres ve kaygı
  • Bağışıklık sistemi bozukluğu
  • Antibiyotik ilaç kullanımı
  • Naylon iç çamaşırı kullanımı
  • Kimyasal temizleyici ve sabun kullanımı

Vajinal Mantar Nasıl Tedavi Edilir?

Vajinada mantar nasıl yok edilir?

Kısa sürede geçebilen bu mantar türü 3 ile 7 gün arasında değişen antibiyotik tedavi ise ile yok edilebilir.

Vajinal mantar tedavisinde mantarın türüne ve ilerleme seviyesine göre farklı tıbbi ilaçlar kullanılıyor. Bazı vajina mantarlarında jel ve krem tedavisi uzmanlar tarafından uygun görülürken bazı vajina mantarlarında ise, fitil tedavisi uygun görünüyor.

Tekrarlayan vajinal mantar nasıl geçer? Vajinal mantar hastalığından kurtulmak ve sürekli olarak tekrarlanmasını önlemek istiyorsanız, beslenmenize ve iç giyiminize dikkat etmeniz gerekiyor. Probiyotik içeriğe sahip doğal besinleri ve yeteri kadar su tüketmeniz gerekiyor. Aynı zamanda iç çamaşırınızın pamuklu olmasına ve vajinal bölgenizi çok sıkmayan kıyafetler seçmeye dikkat etmeniz gerekiyor.

Vajinal Mantar İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

İlaç tedavisi olmadan Vajinal mantar için evde ne yapılır? Tıbbi tedavi görmeden tamamen doğal yöntemlerle vajinal mantar problemini yok etmek istiyorsanız, bazı seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

Çörek Otu ile Vajinal Mantar Tedavi Edilir Mi?

Bel Güçlendirme Egzersizleri

Soğuk sıkım olarak hazırlanan çörek otu yağı mantarda nasıl kullanılır? Çörek otu yağının iltihap giderici ve bağışıklık güçlendirici özellikleri bulunuyor. Vücutta ortaya çıkan enfeksiyonlar, bağışıklık sisteminin zayıflaması ile ortaya çıkıyor.

Çörek otu yağını bir pamuk yardımı ile vajinal mantarın üzerine sürdüğünüzde enfeksiyon giderici özelliği sayesinde zaman içinde vajina bölgesinde oluşan mantar probleminden kurtulabiliyorsunuz. Vajinal mantar bitkisel tedavi çörek otu, enfeksiyonlarla savaşırken güçlü etkilere sahip olması açısından yararlanabileceğiniz en faydalı kaynaklar arasında yer alıyor.

Vajinal Mantar Tedavi Yöntemleri

YouTube video
VAJİNAL MANTAR ENFEKSİYONU 
Yorum yapın

2