Diş Teli Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş Teli Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş teli kullanan kişiler diş teli ağrısına ne iyi gelir merak ederler, çünkü bu can sıkıcı bir ağrı türüdür. Fakat cevaben söylemeliyiz ki pek çok çözüm yolu mevcut. İlk etapta doktor tercihi oldukça önemlidir mesela. Mükemmel bir ortodontist rahatsızlığınızı azaltabilecektir. Bu nedenle diş teli tedavisi için diş hekiminizi seçerken özellikle dikkatli olmalısınız.

Diş Teli Ağrısına Ne İyi Gelir?Pin
Diş Teli Ağrısına Ne İyi Gelir?

Ek olarak ağrı günlük işleyişi engellediğinde, basit ilaçlar tercih edilebilir. Zor zamanları kolaylaştırmak için bazı tavsiyelere uyabilirsiniz. Bu tavsiyelerden bazıları oral anesteziklerdir: Onlar diş etlerini ve dişleri duyarsızlaştırarak ağrıyı hızla azaltır. Böylece acı içinde kıvranmaya ve hayat kalitenizi düşürmeye son vermiş olursunuz.

İlacın ve Soğuğun Faydalı Etkisi

Diş teli çıkarıldıktan sonra diş hekiminiz ağrı kesici önerecektir. İlaç kullanımı ile ağrının etkisi hızla azalır. Ağrı kesicilerin diş hekiminin tavsiye ettiği doz ve tavsiyelere göre kullanılması çok önemlidir.

Bir diğer seçenek de buzdur. Buz kompresleri iltihaplanmayı azaltmada yardımcı olur. Ayrıca ağzın içini uyuşturduğu için rahatsızlık hissi azalır. Diş tellerinden kaynaklanan ağrı, buz kompresleri ile yönetilebilir. Diş teli ağrısı buzlu su içerek de giderilebilir. Rahatsızlık şiddetlendiğinde 100 cc kadar soğuk su içebilirsiniz. Ağrının iyileşmediğini düşünüyorsanız diş hekiminizi görmelisiniz.

Diş Teli Ağrısı İçin Doktora Ne Zaman Başvurmalı?

Bildiğiniz üzere diş teli tedavisi sonrası özellikle erken dönemde biraz ağrı olması normaldir. Ancak bazı rahatsızlık durumlarında mutlaka diş hekimine görünerek önlem almalısınız. Ani, şiddetli diş ağrınız, diş etinizde renk değişikliği, kanama, gevşemiş veya düşmüş braketleriniz, diş telleriniz takıldıktan sonra beş günden fazla süren ağrınız veya soğuk veya sıcak yiyeceklere karşı akut hassasiyetiniz varsa, hemen bir diş hekimine başvurun. Bu hissi yaşıyorsanız hemen diş hekiminizi aramanız gerekir.

Diş Teli Dönemini Sağlıklı Atlatın

Diş telleriniz varsa bu dönemde ekstra dikkatli olun ki problemler yaşamayın. Diş teli ağrısına ne iyi gelir cevabını bulduktan ve uyguladıktan sonra eğer hala iyileşmediyseniz mutlaka doktorunuzla görüşün. Onun tavsiyelerine uyun ve yediğiniz içtiğiniz şeylere özen gösterin. Böylece sağlıklı dişlerinize en kısa sürede kavuşacaksınız!

Diş teli diş sızlaması

Kontrol muaynesinden sonra ortaya çıkan bu durum, dişlerin haraket etmesinden kaynaklanır. Genellikle 3-4 gün içersinde ağrı ortadan kaybolur, dişlerin yeni konumuna alışmasıyla sızı ortadan kalkar bunu hafifletmek adına ağrı kesici kullanabilirsiniz. Eğer Yara oluşursa tuzlu gargara iyi gelecektir.

Diş Teli Ağrısını Ne Hafifletir?

Diş teli ağrısına, eczaneler de reçetesiz olarak satılan arveles veya parol ağrı kesici içmek iyi gelecektir.

Diş teli yarasına ne iyi Gelir

Diş teli yarasına evde uygulayabileceğiniz en iyi çözüm tuzlu su ile gargara yapmaktır. Yaralarınıza iyi gelecek ve hafifletecektir.

YouTube video
Diş Teli Takıldıktan Sonra Ağrı Yada Sızı Yapar Mı?

Burun Kabuklanmasına Ne İyi Gelir?

Sivilce İzi Nasıl Geçer?

Yorum yapın

1